9 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło to "Lepszy Internet zależy od Ciebie". Wszyscy uczniowie klas I - VI  oraz dwie grupy przedszkolne: Biedronki i Krasnale uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez p. pedagog Dorotę Zając, która zwróciła uwagę, na to że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Podkreśliła potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Młodsze dzieci zapoznały się z kreskówką "Zuzia i Tuńcio" oraz przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania oglądając "Gadki z psem". Starsze klasy zobaczyły spot na temat telefonu zaufania oraz obejrzały film "Gdzie jest Mimi?".