Julka Kolasa kolejny raz "wygodała" sobie - i naszej szkole - zwycięstwo! W czwartek 28 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śl. miała miejsce uroczystość podsumowująca V Konkurs Gryfny Godki, który został objęty honorowym patronatem przez posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plurę, panią prezydent Piekar Śl. Sławę Umińską - Duraj oraz prezesa Zarządu Głównego Związku Górnośląskiego Grzegorza Franki. W czasie tego święta śląskiej godki nasza uczennica klasy szóstej - Julia Kolasa, przygotowywana przez panią Beatę Krawczyk - została poproszona o prezentację tekstu: "Na świyżym lufcie". Decyzją  jury została bowiem zdobywczynią głównej nagrody w swojej kategorii wiekowej i zajęła zaszczytne pierwsze miejsce. Julka pochwaliła się w szkole statuetką, dyplomem i nagrodami. Brawo Julka! Jesteśmy z Ciebie dumni.