17.09.2016 r. odbyły się IV Powiatowe Dożynki w Piekarach Śląskich. Obchody dożynkowe w Dąbrówce Wielkiej rozpoczęła msza święta dziękczynna za zbiory. Tuż po godzinie 15 korowód z mażoretkami Azaria, bryczką i traktorami dotarł na stadion KS Orkan. Właśnie tam starości dożynkowi przekazali prezydentowi miasta Pani Sławie Umińskiej-Duraj bochen chleba. "Dożynki - radosne święto plonów wieńczy trud, jaki przez cały rok wkładaliście w pracę na roli. I właśnie za tę znojną pracę wykonywaną z troską o codzienny chleb chcę Wam dzisiaj podziękować. Każdego dnia okazujecie szacunek dla tego kawałka bochenka" - tymi słowami zwróciła się do uczestników prezydent miasta.

Pomimo deszczu znakomity występ dali również uczniowie klasy III oraz uczennice klasy IV naszej szkoły. Uczniowie przygotowani zostali przez p. Iwonę Burzyk oraz p. Jolantę Lubojańską-Kopydłowską.