27 września klasa III A i III B wyruszyły w podróż do prehistorycznych czasów. Celem podróży była Jaskinia Wierzchowska Górna, która znajduje się na terenie Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Kiedy uczniowie przybyli na miejsce powitały ich kobiety pierwotne, następnie dzieci podzieliły się na 4 grupy: Flinstonów, Super Nietoperzy, Jaskiniowych Nietoperzy, Przyrodników. Przez dwie godziny uczniowie przemierzali podziemny labirynt wiodący przez bajkowe w wystroju i ukształtowaniu sale i korytarze.

To największa jaskinia na terenie Jury Krakowskiej. W jaskini oglądali fragmenty naczyń, narzędzi, ślady po ogniskach. Natrafili m.in. na kości niedźwiedzi jaskiniowych, hien oraz innych zwierząt występujących na tym obszarze w epoce lodowcowej.

W Sali Balowej odbyła się pierwsza część olimpiady jaskiniowców. Niespodzianką i wielką atrakcją wycieczki był widok nietoperzy. W jaskini mieszkają  podkowce małe, które słodko spały oraz pająki jaskiniowe. Spotkali się też z Neolitosem w Sali Człowieka Pierwotnego. W jaskini trochę zmarzli, więc z radością powitali słoneczko po wyjściu z jaskini. Następnie upiekli kiełbaski przy ognisku. Po kulinarnej uczcie przyszedł czas na kolejne zmagania sportowe. Dzieci wprowadzono w świat jaskiniowców poprzez konkursy olimpijskie na świeżym powietrzu przed jaskinią. Na zakończenie ogłoszono wyniki olimpiady. Zwyciężyła drużyna Super Nietoperzy.

Oj długo nie zapomnimy różnych śmiesznych chwil, które miały miejsce na wycieczce. Bawiliśmy się świetnie i nie możemy doczekać się już kolejnej wycieczki.