17 października uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego panią Dorotę Zając w ramach udziału naszej szkoły w Akademii Bezpiecznego Puchatka. To ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Podczas zajęć pedagog przekazała dzieciom niezbędną wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Uczniowie otrzymali książeczki, które będą rozwiązywać podczas kolejnych zajęć w ciągu roku szkolnego. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.