Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

9 listopada odbyła się uroczysta akademia poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Program z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie klasy szóstej, a szczególnego nastroju dodały pieśni patriotyczne wykonane przez zespół „Jagódki”.

Uczniowie na oczach widzów tworzyli gazetkę poświęconą Polsce. Opowiadali o symbolach narodowych i ważnych wydarzeniach historycznych, które budowały drogę do niepodległości, przywoływali najwyższe dla Polaków wartości: miłość ojczyzny, przywiązanie, odwaga, honor. Uroczystość przygotowała p. A. Tomaszewska przy współpracy p. J. Lubojańskiej – Kopydłowskiej, K. Działach, Patrycji Kubicy i p. M. Brola.