Tradycyjnie, jak co roku, 4 grudnia gościliśmy w przedszkolu przedstawicieli zawodu górniczego. Naszych przedszkolaków odwiedził Pan Ryszard Mikunda oraz Pan Piotr Bednarski, którzy przyszli do nas jako przedstawiciele "Górniczej Braci". 
Naszych gości przywitaliśmy popisami recytatorskimi i muzycznymi. 
Uświetnieniem części artystycznej był  występ zespołu  tanecznego z Siemianowic Śląskich. Po zakończeniu części oficjalnej nasi goście opowiedzieli o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają.
Nasi goście nawiązali świetny kontakt z przedszkolakami, chętnie odpowiadali na ich bardzo wnikliwe pytania, a na zakończenie poczęstowali wszystkich cukierkami.

 Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikom za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom. 
 
 

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: czy uda i się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci ten oczekiwany przez cały rok Gość przybył do naszego przedszkola. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.

A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

W tym wyjątkowym dniu oprócz Mikołaja niespodziankę nam sprawiła Kinga- która każdemu dziecku wręczyła kolorowankę; oraz Paulinka i Janek, którzy przynieśli dla dzieci słodkości. Serdecznie dziękujemy za umilenie nam tego dnia!

 

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. W  przedszkolu to również wyjątkowy okres.
Okres przedświąteczny –  to w czas intensywnych przygotowań do świąt. Choinka, prezenty, Mikołaj to główne motywy grudniowych prac plastycznych. Dzieci wykonują  również świąteczne ozdoby np.: łańcuchy, proste stroiki, kartki świąteczne. Bardzo ważnym elementem jest ubieranie przedszkolnej choinki, które sprawia dzieciom wiele radości ! 
Ogromnym wyzwaniem dla dzieci było samodzielne ozdabianie bombki w czasie warsztatów konstrukcyjnych. Na szczęście wszystkie bombki w jednym kawałku trafiły do domów!

 

Grudzień  to czas oczekiwania, przygotowania do odpowiedniego przeżycia świąt Bożego Narodzenia
My, dorośli, przygotowujemy się do odpowiedniego przeżycia nadchodzących świąt w ciszy i spokoju, wewnętrznie. Dzieci też potrafią stanąć na wysokości zadania. Ułożyliśmy w sali jodłowe gałązki i odbyliśmy wędrówkę że światłem. Było to wprowadzenie w ten wyjątkowy nastrój - nastrój wyciszenia, wyczekiwania. W ciemnej sali przybywało światła...

 

A gdy zabłysnie gwiazdka
w błękitnej dalekości
będziemy z soba dzielili
opłatek, symbol miłości.

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją odbyło się Spotkanie Wigilijne.
Nadeszła długo wyczekiwana pora wspólnego łamania się opłatkiem. To niezwykle wzruszający moment, który zapada przedszkolakom w pamięci na długie lata... 
I wreszcie czas wspólnego posiłku. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło słodkości.
W kolejnej części dnia  starszacy przedstawili  jasełka, życzeniami zaś obdarowała wszystkich Pani Dyrektor. Ostatnim, ale niemniej ważnym punktem było wspólne kolędowanie.

 

Zapraszamy do głosowania na Nasze DRZEWKO BOŻONARODZENIOWE, które bierze udział w konkursie "Na najładniej ozdobioną choinkę"
Nasze drzewko z numerem 2 znaleźć można na "Rajskim Placu" przy Bazylice NMP I Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. 
Głosowanie trwa od 22.12.2017 do 03.01.2018.
 
Zapraszamy do GŁOSOWANIA!!