Ferie za nami, odpoczynek za nami! 
Od pierwszych chwil ostro wzięliśmy się do pracy - Krasnale przecież słyną ze swej pracowitości!
 

 

14 luty był dla nas prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni: Tego dnia wszyscy ubrali się właśnie na czerwono i tym samym zapoczątkowali dzień miłych wrażeń.

Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonem. Na koniec tego wyjątkowego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć
 

 

20 lutego miało miejsce ważne wydarzenie!!!

W naszej grupie odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Najpierw musieliśmy się wykazać wiedzą na temat bajek, na szczęście pomogli nam rodzice: obrali ze skórki jabłko dla Śnieżki, nawlekli igłę dla śpiącej królewny... Prawidłowo uporaliśmy się z zadaniami, ale główny punkt spotkanie dopiero był przed nami: przygotowaliśmy kukiełki, a nasi rodzice wykorzystali je do przedstawienia!
Zaprezentowali przedstawienie : Zamieszanie w krainie bajek. Z zapartym tchem śledziliśmy losy bohaterów.
Na zakończenie nasi aktorzy otrzymali gromkie brawa, a nasza wychowawczyni była pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej rodziców.

 Wieczór upłynął nam w bardzo miłej atmosferze!

 
 
Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się gdy patrzę!
W lutym nasza sala zamieniła się w teatr. Przygotowaliśmy scenografię, prowadziliśmy dialog z wykorzystaniem pacynek,  zaprojektowaliśmy kukiełki, urządziliśmy garderobę,  a na koniec zamieniliśmy się w aktorów. 
Może w przyszłości staniemy na prawdziwej scenie....
 
 

W styczniu rozpoczęliśmy cykl zajęć terapeutycznych. W tym celu odwiedza nas pani Ania z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach.  Pani Ania na przykładzie różnych bajek porusza z nami tematy, z którymi spotykamy się każdego dnia.

Bajkoterapia- to metoda obniżania lęku u dzieci. Celem bajek terapeutycznych jest uspokojenie, zredukowanie problemów emocjonalnych u wspieranie dzieci we wzroście osobistym. Bajki terapeutyczne pomagają dziecku zrekompensować to, czego brakuje mu najbardziej, poprzez utożsamianie się z bohaterem bajkowym. Pomagają dziecku odnosić sukcesy w taki sposób, by mogły podnieść swoją samoocenę, zbudować pozytywny obraz samego siebie.
Do zajęć z bajkoterapii włączana jest działalność plastyczna (rysowanie, malowanie, wycinanie, wydzieranie, lepienie, łączenie różnych technik, wykonanie elementów dekoracji, masek). Zajęcie z bajkoterapii zawierają również elementy muzykoterapii. Muzyka relaksacyjna dodatkowo potęguje przeżycia, pozwala na wyciszenie, odprężenie, relaksację. Podczas zajęć z bajkoterapii popularyzowana jest akcja czytania „Cała Polska czyta Dzieciom”.