"Z matematyką za pan brat". Zgodnie z tematyką rocznego planu pracy w naszych działaniach często przewijają się czynności matematyczne: tworzymy gry matematyczne, przeliczamy różne przedmioty, używamy wagi do pomiaru ciężkości, linijki do pomiaru długości...

Świat logicznego myślenia nie ma przed nami żadnych tajemnic!.
 
 
 

8 marca - Dzień Kobiet!!!

W tym dniu chłopcy z grupy Krasnale stanęli na wysokości zadania i przez cały dzień poprzez swoje zachowanie i dobre uczynki sprawiali swoim koleżankom radość. Nie zabrakło niespodzianek i upominków dla naszych wspaniałych kobiet. Każda dziewczynka dostała mały prezencik i koronę, aby wiedziała, że dzisiaj to ona jest księżniczką.. Oprócz życzeń były śpiewy i tańce. Było dużo śmiechu i radości!
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup niespodzianek oraz Bartoszowi, Karolowi oraz Marcinowi, którzy obdarowali nasze księżniczki słodkościami!!!

 
 
Wiosna tuż, tuż! 
Słoneczko już coraz mocniej świeci, na wierzbie już widać bazie,  a my nie możemy się doczekać kiedy wyjdziemy na podwórko zrywać kwiaty. Póki co, założyliśmy w naszej sali wiosenną hodowlę i zmieniliśmy wystrój w naszym kąciku przyrody. 
 
 
 
15.03 odwiedziliśmy pracownię matematyczną. Pani Izabela Nowak-Mączko oprowadziła nas po sali, zapoznała z różnymi przyborami, poznaliśmy sposoby zapisu za pomocą różnych symboli matematycznych...
Najbardziej zaciekawiły nas przestrzenne figury geometryczne- bryły.
Okazało się, że pobyt w szkole jest naprawdę miły i baaaardzo ciekawy. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. 
Dziękujemy pani Izabeli za pierwszą naszą lekcję!

  

 
 
"Co roku zdarza się ten cud - powraca do nas Wiosna".
Tymi słowami 21 marca powitaliśmy nową porę roku. 
Sala, w której wszyscy się zebrali, zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków, owadów. Wiosnę, dzieci powitały wierszem, tańcem i piosenką. 
W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy przede wszystkim kolor zielony. 
 
 
 
Kolejne spotkanie z literaturą za nami...

Tym razem pani Ania przeniosła nas do podwodnej krainy.
 
Bajka, którą nasz gość przedstawił pomaga zrozumieć świat adekwatnie do naszych intelektualnych możliwości, pomaga także w budowaniu obrazu samego siebie. Identyfikując się z bohaterem bajkowym, przyjmujemy jego wzorce moralne, sposób myślenia, działania. Bajka pobudza do wczuwania się w emocje, jakich doświadczają główne postacie bajkowe, jednak najważniejsza rola bajki polega na redukcji lęku. Dziecko, identyfikując się z bohaterem ma poczucie, że potrafi posługiwać się czarami i odmienić swą sytuację. Bajka daje wsparcie i poczucie siły, zastępczo zaspokaja potrzeby i przez to obniża lęk, okresowo nawet może go znosić. Bajka terapeutyczna jako metoda obniżania lęku u dzieci jest zupełnie nowym rodzajem terapii.
 
 
 
 
 
Z obchodami świąt wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych, takich jak śniadanie wielkanocne, pisanki, święcone, Śmigus-Dyngus czy palmy wielkanocne. W tradycję naszego przedszkola wpisało się śniadanie wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola.
Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie, które przygotowała grupa Misiów, a później zasiedliśmy do świątecznego stołu. Największą jednak atrakcją było szukanie zajączka, który zostawił ślady w postaci pisanek. Okazało się, że prezenty zostały ukryte przez Zajączka - na sali gimnastycznej.