Wraz z pierwszym śniegiem Misie postanowiły zaopiekować się sikorkami, które często zaglądają do przedszkolnych okien, siadając na pobliskich drzewach. Przygotowaliśmy dla nich owocowe karmniki z grejpfrutów, które napełniliśmy specjalną karmą. Cztery karmniki zawiesiliśmy na gałęziach tuż za oknem i postanowiliśmy uważnie obserwować czy sikorki są nimi zainteresowane. Jak się później okazało, już dwie częstowały się słonecznikiem! ​

 

 

6 grudnia grupę Misiów odwiedził Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami- Aniołami i Diabłami. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi na powitanie piosenkę i opowiedziały co lubią robić w przedszkolu. Święty Mikołaj zapraszał do siebie każde dziecko, rozmawiał z nim i wręczał wymarzony upominek. 
Po obiedzie Misie przygotowały pierniczki z masy solnej, które w późniejszym czasie ozdabialiśmy. Zabawy z wałkiem i foremkami do ciasteczek nie było końca! ​

 

 

​Grupa Misiów zaangażowała się w świąteczne przygotowania. W mikołajki dzieci przygotowały z masy solnej pierniczki. Aby dodać świątecznego aromatu do masy wsypaliśmy przyprawę do piernika i cynamon. Pierniki nie tylko pięknie pachniały, ale i zmieniły kolor. Wcielając się w role małych cukierników, Misie przyrządziły lukier na pierniczki, a następnie nałożyły go na masę solną. Lukier przyozdobiły kolorową posypką, srebrnymi kulkami i kokosem. Nie zabrakło również kucharskiej zabawy. Dzieci wzięły udział w wyścigu z jajem. Ich zadaniem było przejście slalomem wyznaczonej odległości z jajkiem położonym na łyżce kuchennej. 

 

 

Misie świętowały Wigilie Bożego Narodzenia 20 grudnia. Z tej okazji wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Po słodkim poczęstunku wybraliśmy się na Jasełka przygotowane przez grupę Biedronek. Ku naszemu zdziwieniu po powrocie do sali przedszkolnej, pod choinką znaleźliśmy prezenty.​

 

Zapraszamy do głosowania na Nasze DRZEWKO BOŻONARODZENIOWE, które bierze udział w konkursie "Na najładniej ozdobioną choinkę"
Nasze drzewko z numerem 2 znaleźć można na "Rajskim Placu" przy Bazylice NMP I Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. 
Głosowanie trwa od 22.12.2017 do 03.01.2018.
 
Zapraszamy do GŁOSOWANIA!!