Misie doskonale wiedzą, że aktualnie odbywają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, głośno kibicują Polakom i trzymają kciuki za medale. W piątek zorganizowaliśmy własną olimpiadę sportową, by poznać bliźej zimowe dyscypliny sportowe, zażyć ruchu, a także świetnie się bawić. Wzięliśmy udział w następujących konkurencjach: hokej na lodzie, jazda na łyżwach, skoki do obręczy. Niestety zima nas nie rozpieszcza i tęsknimy za śniegiem. Przypomnieliśmy więc sobie, jak zrobić aniołka na śniegu i postanowilśmy wykonać papierowe śnieżki. Na koniec odbyła się wielka bitwa na śnieżki, która zakończyła się remisem.

 

 

28 lutego odbyły się w naszej grupie warsztaty kulinarne. Dzieci wspólnie z rodzicami i rodzeństwem mieli okazję przygotować muffinki czekoladowe. Za oknem wciąż zimno, a wszyscy dookoła wyczekują lata. Postanowiliśmy zatem zagospodarować czas, kiedy piekły się babeczki, tworząc pyszne lody z zabarwionych płatków kosmetycznych, wafli gofrowych i kolorowych kuleczek. Kiedy nasze muffinki były jeszcze ciepłe oblaliśmy je pyszną polewą czekoladową i posypaliśmy kolorową posypką. Tworząc sympatyczną i rodzinną atmosferę wspólnie skosztowaliśmy naszych wypieków, a każdy znalazł coś dla siebie- rodzice kawę i herbatę, a nasi podopieczni ulubione soczki.