Grupa Misiów uczestniczyła w krótkim teatrzyku pt.: ,,Pan Ząbek i bolące zęby". Za własnoręcznie wykonaną sceną schowały się dwie aktorki- pani Madzia i pani Mirela. Odegrały scenki związane z higieną jamy ustnej, przypominając podopiecznym, jak ważne jest mycie zębów i zdrowie żywienie, wpływające na prawidłowy rozwój. Zdecydowanie najlepszą zabawą dzieci stało się samodzielne uczestnictwo w teatrzyku, założenie pacynki na dłoń i schowanie się po drugiej stronie sceny.

 

 

Grupę Misiów odwiedził pan Tomek, który pracuje w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice. Pan Tomek opowiedział dzieciom o pracy na lotnisku, a także pokazał kilka filmów związanych z odprawą pasażerów oraz pracą techników na płycie lotniska. Dzieci otrzymały również pamiątkowe karty pokładowe i ulubione przez chłopaków-samoloty z papieru. Dzieci samodzielnie przygotowały dla pana Tomka ogromny balon z kolorowych kartoników. 

 

 

W minionym tygodniu Misie przygotowywały się do nadejścia wiosny, sadząc cebulki do swoich doniczek. Poznały również różne rodzaje cebulek, nie tylko do jedzenia. Wspólnie z paniami posadziły zielone cebulki, które później zabiorą do domu i kto wie, może zjedzą ze smakiem posypując kanapkę z pomidorkiem!

 

 

Zabawy z dzieciństwa naszych rodziców są dla nas ciekawą odmianą. Nie znaliśmy dotąd zabawy w "klasy", ale szybko nadrobiliśmy zaległości i już skakaliśmy wesoło po planszy do tego przeznaczonej. Wspólnie udało nam się przejść całą rundę, skacząc obunóż, a utrzymanie równowagi na jednej nodze były dla nas nie lada wyzwaniem.

 

W naszych ulubionych ćwiczeniach ruchowych wykorzystujemy różne przedmioty - ostatnio towarzyszył nam balon. Oprócz klasycznego odbijania i ćwiczenia szybkich reakcji musieliśmy zgodnie współpracować w parach. Przekonaliśmy się, ze niełatwo jest tańczyć z balonem, kiedy nie możemy go trzymać rękami! Na szczęście umiemy dogadywać się z naszymi kolegami i poszło nam świetnie. Nasze "balonowe zawody" rozstrzygnęła konkurencja oddechowa, w której musieliśmy z całych sił dmuchać w balon tak, by przedostał się na drugą stronę. Oczywiście był remis, bo Misie to sami siłacze!

 

 

Wiosna jest lekka jak piórko... Nową porę roku przywitaliśmy ćwiczeniem sensorycznym, sprawdzając, czy mamy łaskotki na wszystkich częściach ciała. Było zabawnie!

 

 

Misie zorganizowały Poranek Wielkanocny dla rodziców i całego przedszkola. Przedstawiły przygotowania do świąt z perspektywy pisanek, kurczaczków i dzieci, które wyczekują zajączka. Po występie Misie rozdały uczestnikom upominki w postaci baranków z masy solnej.