Dla górnika słonecznik koniecznie! Niech pod ziemią mu będzie słoneczniej. Kiedy w czarny węgiel się wwierca, W bardzo czarnym, podziemnym chodniku Niech słonecznik mu świeci od serca! 
W dzisiejszym dniu nasza grupa brała udział w uroczystości barbórkowej, przygotowanej przez grupę " Krasnale" i "Biedronki" wszyscy byliśmy odświętnie ubrani, odwiedzili nas górnicy, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy i mieli dla nas słodką niespodziankę. Na zakończenie zatańczył w pięknych strojach zespół "Małe Siemianowice"

 

 

1. Kochany Panie Mikołaju,
my tak czekamy każdej zimy.
Dla czego zawsze Pan przychodzi
do nas gdy śpimy? 
Czy to już musi tak pozostać, 
czy to jest w księgach zapisane? 
Ja od prezentu bym wolała
spotkanie z Panem. 
I wiem od dzieci, że z radością 
chciałyby słuchać Pana głosu. 
W mróz ugrzejemy Panu uszy 
piosenką gorącą jak rosół.
 
(Hu, hu, ha, ha, ha !)
 
Ref.: Hu, hu, ha, hu, hu,ha nasza
zima zła ! Ale zima z Mikołajem jest
pachnącym ciepłym Majem. 2x
Zawsze bądź wśród nas !
Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz !
U nas był, i dostaliśmy prezenty- chyba byliśmy grzeczni. 
 
 
 
 
Na stole leżą świąteczne dania. Robi się ciemno - nadchodzi noc. Pod choinką stos prezentów do rozdania, w całym domu panuje świąteczna moc. Niech te święta będą dla Ciebie i rodziny wyjątkowym czasem, spędzonym w rodzinnym gronie, w miłej atmosferze świąt. Wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i radości w nadchodzącym Roku 2018 i błogosławieństwa Bożego życzą "Słoneczka" oraz cała Rada Pedagogiczna
Dzisiaj w przedszkolu był wspaniały dzień, były  jasełka przygotowane przez najstarszą grupę, wigilijny poczęstunek, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia, a po obiedzie pod choinką czekała na nas niespodzianka- prezenty. Dla rodziców też mieliśmy niespodziankę...

 

 

Idą Święta, lada moment choinka rozgości się w naszych domach, a my powinniśmy pomyśleć już o tym, w co ją ubierzemy!
Dzisiaj braliśmy udział w warsztatach bombkowych, których celem była popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych. Podczas warsztatów, w ciepłej, przedświątecznej atmosferze  przygotowaliśmy ozdoby świąteczne –zdobione bombki choinkowe. Na szklanych kulach stworzyliśmy przepiękne bałwanki  Zajęcia dostarczyły nie tylko wiele radości, ale pozwoliły twórczo spędzić czas.  Choinka usiana samodzielnie zrobionymi dekoracjami będzie wyglądała wyjątkowo i nada magiczny Świętom!

 

 

Zapraszamy do głosowania na Nasze DRZEWKO BOŻONARODZENIOWE, które bierze udział w konkursie "Na najładniej ozdobioną choinkę"
Nasze drzewko z numerem 2 znaleźć można na "Rajskim Placu" przy Bazylice NMP I Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. 
Głosowanie trwa od 22.12.2017 do 03.01.2018.
 
Zapraszamy do GŁOSOWANIA!!