W piątek 2 marca o godzinie 9.00 przygotowywaliśmy się do zajęcia, okazało się ze będą trochę inne niż zawsze.
Odwiedziły nas śmieszne zwierzaki, (szkolny wolontariat).
Przeczytały nam bajkę "O bałwanku i wróbelku" później razem z nami robiły bałwanki, ( sami możecie ocenić nasze dzieła w galerii prac na korytarzu) To nie wszystko, odwiedziły nas również dziewczynki z klasy III zaprezentowały nam swoje tańce. Później mogliśmy z nimi zatańczyć, zwierzaki przyłączyły się do nas. Było bardzo wesoło i tanecznie.
Dziewczynki zaprezentowały taniec "Czekolada" a na koniec dostaliśmy prawdziwą słodką czekoladę. Mamy nadzieję,że nie raz nas jeszcze odwiedzą. DZIĘKUJEMY

 

 

23 marca rano odwiedziła nas Pani z miejskiej biblioteki. przeczytała nam książeczkę o zajączku. Było to małe przygotowanie do zbliżających się Świąt.

 

 

Po południu w naszej sali odbyły się warsztaty z rodzicami. Najpierw były zabawy, oczywiście rodzice bawili się z nami. Później nasza Pani pokazała nam jak wykonać wielkanocnego zajączka z skarpetki. Wszyscy byliśmy bardzo zaangażowani. Atmosfera była bardzo wesoła. W szczególności nasi rodzice dobrze się bawili ( chyba przypomnieli sobie swoje dzieciństwo) Na zakończenie zrobiliśmy wystawę z naszych zajączków, i z świątecznymi prezentami udaliśmy się do domu.

 

Marzanna

Marzanna, zimowa panna,

w słomianej sukience rozpostarła ręce.

W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.

z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.

Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą

i porą radosną zawitaj nam wiosno!

I własnie dzisiaj 21 marca pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę

 

 

 

Święta, Święta, tuż, tuż. My już jesteśmy gotowi. Dzisiaj zrobiliśmy świąteczne kurczaki dla naszych rodziców. Uff ale było kurczakowo.

 

 

 

Święta, Święta Wielkanocne,
jak wesoło, jak radośnie.
Już słoneczko mocno grzeje,
miły wiatr wokoło wieje.
Rośnie trawa na trawniku,
żółty żonkil w wazoniku.
Na podwórku słychać dzieci,
ach, jak dobrze, że już kwiecień.
A w koszyczku, na święcone
jajka równo ułożone.
Śliczne, pięknie malowane,
różne wzory wymyślone.
Jest baranek z chorągiewką,
żółty kurczaczek ze wstążeczką.
I barwinek jest zielony

W tradycję naszego przedszkola wpisał się "Poranek wielkanocny" najpierw oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez grupę "Misiów" życzenia złożyła nam Pani dyrektor, później był słodki poczęstunek, a i "zajączek' odwiedził nas i obdarował słodką niespodzianką.