DZIEŃ DZIECKA
01.06 - w tym dniu każde dziecko w Polsce miało swoje święto. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten ważny dzień. Zabaw, śpiewów i radości było co niemiara przez cały dzień. Biedronki otrzymały drobny podarunek zasponsorowany przez Panią Połedniok, która przygotowala również słodki poczęstunek, dziekujemy. Podziękowania kierujemy również dla Pani Syma za słodkości dla dzieci.

13 czerwca dzieci wyruszyły na wycieczkę do chorzowskiego ZOO. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt. Wycieczka przedszkolaków do ogrodu zoologicznego była także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki spotkały wiele ciekawych i wspaniałych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia do niepewności. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

31 maja wybraliśmy się na spektakl "Dzwonnik z Notre Dame" do Chorzowkiego Domu Kultury. Był to fascynujący spektakl muzyczny, w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną muzyką a do tego wzbogaconą efektami i projekcjami multimedialnymi oraz grą swiateł, która wprowadziła nas w tą niesamowitą opowieść. Wyjazd został dofinansowany przez Radę Rodziców.

WIELKANOC TUŻ, TUŻ...
W klimacie pełnym radości dzieci z grupy Misie wprowadziły przedszkolaków w świąteczny nastrój zapraszając nas na "Poranek Wilkanocny". Dziekujemy wszystkim aktorom za barwny i rozśpiewany występ. Po tak wspaniałym wprowadzeniu zasiedliśmu do poczęstunku wielkanocnego. Na naszym stole zawiatały zające, jajeczka, baranek oraz baby wielkanocne. Odwiedził nas również Zajączek zostawiając dla każdego dziecka prezencik. Dziekujemy wszystkim Rodzicom za przyniesienie słodkości na wielkanocny stół oraz Radzie Rodziców za przygotowanie prezentów.
 
 
Przygotowując się do Świąt Wielkanocych zasialiśmy rzeżuchę w specjalnie do tego przygotowanych skorupkach jajek. Nasionka sypaliśmy na watke umieszczona w skotupce. Przez następne dni podlewaliśmy roślinki a przed świętami każde dziecko zabrało swoją rzeższkę do domu. Dziekujemy Pani Połdniok za przygotowanie ozdobnych skorupek jajek oraz za zakup rzeżuchy i waty.
 

Dzień Kobiet
8 marca to wyjątkowy dzień w roku, bo w tym dniu swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże jak i małe. Chłopcy z naszej grupy stali się w tym dniu prawdziwymi dżentelmenami - obdarowali swoje koleżanki pysznymi lizaczkami. Wszystkie dziewczynki usłyszały również miłe słowa i zyczenia. Małe Panie w podziękowaniu dla kolegów miały przygotowane słodkie ciasteczka. Dziekujemy Radzie Rodziców za zakup podarków.

W marcu otwarliśmy sezon na spcery i zabawy na placu zabaw. Pogoda zaczyna dopisywać!

OGRÓD NA NASZYM PARAPECIE
Wiosna w pełni, pąki na drzewach, porządki w ogródkach a grupa Biedronek sadzi swoje cebulki dymki. W poprzednich dniach poznaliśmy etapy rośliny, co jest jej potrzebne by wyrosła zdrowa i duża. Postanowiliśmy posadzic swoje rośliny. Przez kilka dni podlewaliśmy nasze sadzonki i obserwowaliśmy czy wyrasta szczypiorek. Każe dziecko zabrało swoją dymke do domu i przeprowadziło jej degustacje. Dziękujemy Pani Połedniok za zakup cebulek.

 

Cały z cegły, ma dwie wieże, w tym zamku mieszkali rycerze.
Grupa biedronek luty zaczęła od wcielenia się w rycerzy i księżniczki. Dzieci zostały podzielone na grupy i wykonały cztery kolorowe, bajkowe zamki gdzie zamieszkały królewny i rycerze. Praca w grupach uczy dzieci kształtowania umiejętności komunikowania się i współpracy, uczy przestrzegania przyjętych zasad, umożliwia wzajemne uczenie się od siebie, zwiększa zaangażowanie i motywacje do pracy, przygotowuje do publicznych występów. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem wspaniale.

Nasi podopieczni wzięli udział w programie "Dzieciństwo bez próchnicy". Projekt powstał by walczyć o zdrowe i piękne uśmiechy maluchów. Razem z Królikiem Pampisiem uświadamiamy, jak ważne jest dbanie o zęby dzieci już od najmłodszych lat, wyrabialiśmy prawidłowe nawyki i uczyliśmy się jak prawidłowo umyć zęby. Projekt realizował Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wspólnie z innymi uczelniami medycznymi w Polsce, a finansowany był przez Ministerstwo Zdrowia i Szwajcarski Program Współpracy z Nowymi Krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Dzieci oraz ich rodzice otrzymali materiały edukacyjne związane z dbaniem o higienę jamy ustnej.

07.02 po raz kolejny odwiedziła nas pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 w ramach współpracy popularyzacji książek i czytelnictwa. Tym razem, pani bibliotekarka przeczytała nam opowiadanie o Yetim. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania. Zachęcamy rodziców do czytania dzieciom i częstego odwiedzania biblioteki.

Również w tym dniu nasza grupa otrzymała do sali nowe, kolorowe zabawki.

09.02. BAL KARNAWAŁOWY

Jest karnawał,
W karnawale wszyscy urządzają bale,
To tradycja bardzo stara,
Strojów pięknych co niemiara,
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.

Więcej informacji o balu w zakładce Aktualności i uroczystości.

14.02 WALENTYNKI

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia obdarowujemy się kartką walentynkową lub prezencikiem. Walentynki i prezenciki możemy podarować sympatii lub swojemu przyjacielowi. Dziewczynki z biedronek wręczyły swoim kolegom lizaczkowe serduszka, chłopcy odwdzięczyli się tym samym prezencikiem. Dzieci uczestniczyły w dowolnych zajęciach plastycznych, które skierowane były na wykonanie kartki walentynkowej dla wybranej osoby.

Z życia przedszkola

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka jak potrzeba pokarmu, ruchu, towarzystwa innych dzieci. Na zabawę i inną działalność dowolną musi się znaleźć wystarczająco dużo czasu w rozkładzie dnia przedszkolnego, ponieważ w rozwoju dziecka są one niezbędne. Bez zabawy bowiem oraz swobody ekspresji i spontanicznego działania, nie da się wychować człowieka aktywnego, samodzielnego, zdolnego do inicjatywy.

Tłusty czwartek
Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy ostatki - ostatni dzień karnawału, a przede wszystkim TŁUSTY CZWARTEK. Zachowały się tradycje poczęstunków, spotkań i zabaw tanecznych. Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty Wielkanocy, dzień jest ten świętem ruchomym.
W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 23 lutego. Najważniejszym akcentem tego dnia są oczywiście pączki. W naszej grupie również ich nie zabrakło. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego wielkimi zwolennikami! Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup i dostarczenie do przedszkola pączków.

W zimowy miesiąc styczeń, wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje - to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków maja zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 10.01.2017 odbyło się uroczyste spotkanie. Gości powitała Pani Dyrektor, a potem seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wnuczęta obdarowały swoich Dziadków upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami dziękowali za występ. Dopełnieniem spotkania był słodki poczęstunek. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.
Podziękowania dla Rady Rodziców za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu sali oraz poczęstunku dla przybyłych gości.

 Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuz przed wizytą Św. Mikołaja, długo oczekiwanego gościa, grupa Biedronek zabrała się za ubieranie choinki. Dzieci zawieszały bombki, gwiazdki, pierniczki, kolorowe łańcuchy oraz światełka. Choinka wygląda prześlicznie. Wystrój w sali powoli zaczyna zamieniać się w świąteczny.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Wszystkim grzecznym dzieciom Mikołaj wręczył podarek. W zamian Biedroneczki odśpiewały dla Mikołaja wesołą piosenkę oraz zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup podarków dla dzieci. Dziękujemy mamie Kingi P. za upieczenie pysznych pierniczków oraz rodzicom Niny za słodki poczęstunek dla dzieci.
 
 
W dniu 21.12 odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne. Wszystkie dzieci zasiadły wspólnie do pięknie przystrojonego stołu, pełnego świątecznych smakołyków. W ten wyjątkowy dzień Biedroneczki podzieliły się opłatkiem życząc sobie Wesołych Świąt. Pod nasza przedszkolną choinką znalezliśmy dla każdego piękny prezent. W tym dniu zostaliśmy również zaproszeni na występ jasełkowy Pszczółek. Dziękujemy dzieciom oraz pani Kasi za zaproszenie, wszystkim bardzo podobało się przedstawienie. Dziękujemy mamie Kingi P., Igora G., Mateusza S. za pomoc w przygotowaniu świątecznego stołu w sali. Dziękujemy mamie Julii za zakup soków dla grupy. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie świątecznych prezentów dla dzieci. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przyniesienie słodkiego poczęstunku.