Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 
We wtorek 20 września miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, nie tylko u nas w Przedszkolu ale w każdym przedszkolu w Polsce. Od rana wszystkie media – radio, telewizja czy portale internetowe informowały nas o Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Dopiero 13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Inicjatywa powstania tegoż święta wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Od tej pory co roku wszystkie dzieciaki z przedszkoli świętują swój dzień, który posiada nawet swój własny hymn. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym podopiecznym wielu pozytywnych wrażeń, zintegrował przy wspólnej zabawie dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych. W tym szczególnym dniu wszystkim przedszkolaczkom należał się słodki poczęstunek.
 
HYMN PRZEDSZKOLAKA
Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają.
I też swoje święto mają, święto mają.
 
ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,się z nami, kto tylko chce.
Ogród z panią przystroimy, przystroimy,
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy.
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,
że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

ref.: Dzień przedszkolaka…

DZIEŃ CHŁOPAKA
 
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
 
 
 
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w grupie Biedronek dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały oraz zaśpiewały dla wszystkich kolegów Sto lat! Chłopcy odwdzięczyli się dziewczynkom wręczając drobny, słodki upominek.

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.