Cały z cegły, ma dwie wieże, w tym zamku mieszkali rycerze.
Grupa biedronek luty zaczęła od wcielenia się w rycerzy i księżniczki. Dzieci zostały podzielone na grupy i wykonały cztery kolorowe, bajkowe zamki gdzie zamieszkały królewny i rycerze. Praca w grupach uczy dzieci kształtowania umiejętności komunikowania się i współpracy, uczy przestrzegania przyjętych zasad, umożliwia wzajemne uczenie się od siebie, zwiększa zaangażowanie i motywacje do pracy, przygotowuje do publicznych występów. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem wspaniale.

Nasi podopieczni wzięli udział w programie "Dzieciństwo bez próchnicy". Projekt powstał by walczyć o zdrowe i piękne uśmiechy maluchów. Razem z Królikiem Pampisiem uświadamiamy, jak ważne jest dbanie o zęby dzieci już od najmłodszych lat, wyrabialiśmy prawidłowe nawyki i uczyliśmy się jak prawidłowo umyć zęby. Projekt realizował Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wspólnie z innymi uczelniami medycznymi w Polsce, a finansowany był przez Ministerstwo Zdrowia i Szwajcarski Program Współpracy z Nowymi Krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Dzieci oraz ich rodzice otrzymali materiały edukacyjne związane z dbaniem o higienę jamy ustnej.

07.02 po raz kolejny odwiedziła nas pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 w ramach współpracy popularyzacji książek i czytelnictwa. Tym razem, pani bibliotekarka przeczytała nam opowiadanie o Yetim. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania. Zachęcamy rodziców do czytania dzieciom i częstego odwiedzania biblioteki.

Również w tym dniu nasza grupa otrzymała do sali nowe, kolorowe zabawki.

09.02. BAL KARNAWAŁOWY

Jest karnawał,
W karnawale wszyscy urządzają bale,
To tradycja bardzo stara,
Strojów pięknych co niemiara,
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.

Więcej informacji o balu w zakładce Aktualności i uroczystości.

14.02 WALENTYNKI

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia obdarowujemy się kartką walentynkową lub prezencikiem. Walentynki i prezenciki możemy podarować sympatii lub swojemu przyjacielowi. Dziewczynki z biedronek wręczyły swoim kolegom lizaczkowe serduszka, chłopcy odwdzięczyli się tym samym prezencikiem. Dzieci uczestniczyły w dowolnych zajęciach plastycznych, które skierowane były na wykonanie kartki walentynkowej dla wybranej osoby.

Z życia przedszkola

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka jak potrzeba pokarmu, ruchu, towarzystwa innych dzieci. Na zabawę i inną działalność dowolną musi się znaleźć wystarczająco dużo czasu w rozkładzie dnia przedszkolnego, ponieważ w rozwoju dziecka są one niezbędne. Bez zabawy bowiem oraz swobody ekspresji i spontanicznego działania, nie da się wychować człowieka aktywnego, samodzielnego, zdolnego do inicjatywy.

Tłusty czwartek
Karnawał to czas uczt i zabaw. Najhuczniej i najweselej obchodzimy ostatki - ostatni dzień karnawału, a przede wszystkim TŁUSTY CZWARTEK. Zachowały się tradycje poczęstunków, spotkań i zabaw tanecznych. Ponieważ data tłustego czwartku zależy od daty Wielkanocy, dzień jest ten świętem ruchomym.
W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 23 lutego. Najważniejszym akcentem tego dnia są oczywiście pączki. W naszej grupie również ich nie zabrakło. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego wielkimi zwolennikami! Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup i dostarczenie do przedszkola pączków.