22 lutego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 1 w Piekarach Śląskich odbył się miejski konkurs grafiki komputerowej pt."Moje ulubione wiersze Juliana Tuwima". W konkursie wzięła udział uczennica klasy 3c- Jagoda Chrobok, która zajęła II MIEJSCE. 

Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań uczniów informatyką, propagowanie wśród dzieci grafiki komputerowej jako nowego środka wyrazu w twórczości artystycznej, popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, zachęcenie dzieci do czytania książek, kształcenie wrażliwości estetycznej, wykorzystanie własnej wyobraźni i oryginalności pomysłów, wykorzystanie programu rysunkowego Paint, zapewnienie możliwości rywalizacji w wybranej dziedzinie wiedzy.

Uczniowie spośród czterech podanych wierszy J. Tuwima: „Słoń Trąbalski”, „Okulary”, „Rzepka”, O Panu Tralalińskim” wybrali jeden wiersz  i wykonywali do niego ilustrację w programie graficznym Paint.

 

  

Więcej informacji oraz prezentacja prac https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szkolno-Przedszkolny-nr-1-w-Piekarach-%C5%9Al%C4%85skich-1654074501498792/