Znalezione obrazy dla zapytania kula ziemska gifW dniach 26 – 28.02.108 r. uczniowie klas IV – VII wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Zajęcia te zorganizowane zostały w ramach innowacji pedagogicznej „Z nieba na Ziemię”, której autorkami są p. Izabela Nowak – Mączko oraz p. Izabela Janda. Do tej pory uczniowie „odbyli podróż” w kosmos, podczas zajęć wmobilnym planetarium „Orbitek”. Teraz nadszedł czas, aby poznali historię naszej planety.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na ten temat właśnie podczas warsztatów „Podróż w czasie”. Dodatkowo uczniowie wzięli udziałw warsztatach:
• klasy IV - „Czym oddychamy?” - zajęcia dotyczące składu i właściwości powietrza, wzbogacone doświadczeniami,
• klasy V i VI – „Jaka to skała?” – zajęcia w rozpoznawaniu podstawowych skał osadowych, magmowych i metamorficznych,
• klasa VII – „Ćwiczenia laboratoryjne z chemii”.
Na zakończenie pobytu uczniowie zwiedzili Muzeum WNoZ, gdzie obejrzeli wystawy dotyczące skamieniałości, skał i minerałów oraz zrekonstruowanego neandertalczyka. Atrakcją były również modele dinozaurów.