Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka gifPiekary Śląskie to miasto, które zachwyca kulturą, zabytkami, bogactwem przyrodniczym i miejscami, które warto poznać. Dnia 11.10.2018r uczniowie klasy 2 i 3 wraz z opiekunami Panią Barbarą Liwowską, Jolantą Lubojańską-Kopydłowską i Panią Anną Piofczyk, w ramach projektu patriotycznego  "Niepodległość od stu lat", wybrali się na wycieczkę po Piekarach Śląskich.

Uczniowie poznali historię miasta oraz zwiedzili następujące miejsca: pierwszy przystanek – Park w Brzozowicach przy Pomniku pamięci Górnośląskich Harcerzy z Kamienia; drugi przystanek – Bazylika Piekarska, Muzeum Sanktuaryjne oraz Kalwaria; trzeci przystanek – Kopiec Wyzwolenia. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.