Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce zaprosił przedszkolaków na występ teatru "Blaszany Bębenek", spektakl nosił tytuł "Piraci i wyspa skarbów". Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Policji oraz WOPR. Nasi goście przeprowadziło z nami pogadankę na temat bezpiecznych wakacji oraz sposobach zachowania się w sytuacjach zagrażających naszemu życiu.

Pragnę złożyć gorące podziękowania wszystkim rodzicom, pracownikom obsługi oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i zorganizowanie szkolnego festynu. Dzięki Państwa pracy i poświęceniu po raz kolejny mogliśmy cieszyć się licznym przybyciem gości, na których czekały rozmaite atrakcje.

Państwa wysiłek oraz zaangażowanie przyczyniły się do pozyskania funduszy, które posłużą do zakupu potrzebnych pomocy dydaktycznych. Mamy nadzieję, że tak wspaniała współpraca rodziców, uczniów i nauczycieli nadal będzie układała się pomyślnie, przynosząc wiele dobrego szkole oraz jej uczniom.

Teresa Oleszko

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2

w Piekarach Śląskich

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka zorganizowany został występ zwycięzcy znanego programu ,,Mam Talent" w Rumunii. Zabawiał on dzieci swoimi pokazami wspólnie z żoną. Przedszkolaki świetnie się bawiły podczas występu.​

Znalezione obrazy dla zapytania szkola gifChcielibyśmy bardzo serdecznie pogratulować Pani Sabinie Jagieła, która została Nauczycielem Przedszkola Roku 2018 w plebiscycie Dziennika Zachodniego. Życzymy dalszych sukcesów.

LINK DO STRONY

REGULAMIN FESTYNU RODZINNEGO

W DNIU 29 MAJA 2018 r.

W miniony piątek tj. 11.04.18 r. nasi przedszkolacy : Franio Szeja z grupy "Krasnale" oraz Jasiu Niedziółka z grupy "Pszczółki" wzięli w  Turnieju wiedzy przyrodniczo – ekologicznej pt. „Czym skorupka za młodu nasiąknie” , który odbył się w Miejskim Przedszkolu nr 4. Celem Turnieju było m.in. propagowanie wśród dzieci wiedzy przyrodniczo - ekologicznej zgodnej z Podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz  uwrażliwianie dzieci na problemy zanieczyszczeń i ochrony środowiska. Odbyły się dwa etapy Turnieju, w których dwuosobowe drużyny dzieci 5 – 6 letnich rozwiązywały testy i zadania obrazkowe oraz odpowiadały na dodatkowe pytania.
W przerwie Turnieju dzieci udzieliły wywiadu pani redaktor Gabrysi z radio Piekary – autorce radiowej Przedszkolandii - efekty nagrania można było usłyszeć w radio w tym samym dniu w godzinach popołudniowych.  W trakcie oczekiwania na werdykt jury  dzieci obejrzały edukacyjną bajkę na temat segregacji śmieci.

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasi reprezentanci zdobyli III miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!