Zdjęcie użytkownika Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Piekarach Śląskich.Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Znalezione obrazy dla zapytania wielkanoc gifZapraszamy na Poranek Wielkanocny, który odbędzie się 28.03.2018r. Prosimy o odświętny strój i słodki poczęstunek na stół wielkanocny. 

Znalezione obrazy dla zapytania wiosenne kwiaty gif21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji wszyscy przebrali się na zielono, symbolizując nadchodzącą porę roku. Dzieci wysłuchały opowieści o wiośnie, odpowiadały na zagadki i poznały tegoroczną Marzannę. Grupa Krasnali i Pszczółek zaprezentowała swoje piosenki witające wiosną. Przyozdobiony goik pani Ania przekazała grupie Krasnali, aby obserwowali czy wypuszcza już pierwsze pąki. Z kolei Pszczółki, wspólnie z panią Anią i panem Leszkiem, zabrały Marzannę żeby spalić ją i symbolicznie pożegnać zimę.

Znalezione obrazy dla zapytania aparat gif28.02.2018r. w naszym przedszkolu zostaną wykonane zdjęcia grupowe do Dziennika Zachodniego. 

Bardzo prosimy o odświętne ubranie dzieci.

Szanowni Rodzice!

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 odbywać się będzie

od 1 marca do 14 marca 2018 r. zgodnie z Regulaminem Rekrutacji.

 

Zgodnie z terminami postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2018/2019 dla przedszkoli, prosimy rodziców dzieci uczęszczających już do przedszkola o wypełnienie i złożenie DEKLARACJI O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO DO 22 lutego 2018 r. w sekretariacie szkoły.

Brak złożenia w/w deklaracji będzie równoznaczny z rezygnacją uczęszczania dziecka do przedszkola. Dokumenty można pobrać <TUTAJ>

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Znalezione obrazy dla zapytania szewczyk dratewka na planie filmowym
W dniu 23.02.2018 (piątek) odbędzie się wyjazd do Ośrodka Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich.
Dzieci wezmą udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt.: "Szewczyk Dratewka na planie filmowym". 
Koszt wyjazdu: 29 zł
Prosimy wpłacać pieniądze
u wychowawców grup do 19.02.2018 (poniedziałek).
W dniu wyjazdu śniadanie podane będzie o godz. 8:15.

Już po raz drugi wychowankowie piekarskich przedszkoli spotkali się wokół betlejemskiego żłóbka, by wspólnie przedłużyć magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie z najmłodszymi odbyło się w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Brzozowicach-Kamieniu. Wydarzenie ma na celu podtrzymanie i krzewienie pięknej tradycji bożonarodzeniowej, jaką jest wspólne kolędowanie oraz integracja przedszkoli mieszczących się w Piekarach Śląskich.

Nasze przedszkole reprezentowała Edytka Garus oraz Emilka Skórka, które wspólnie zaśpiewały kolędę : "Przybieżeli do Betlejem pasterze".