Kocham mocno Babcię, Dziadka

To nie żarty moi mili

Dzisiaj im życzenia składam

By sto latek jeszcze żyli.

W dniach 12-19.01. 2018 r. odbyły się uroczystości Dnia Babci i Dziadka w grupach przedszkolnych. W podzięce za przedstawienia otrzymaliśmy piękne słowa:

"Za Wasz występ dziękujemy,

za piosenki i wierszyki,

duże brawa Wam bijemy.

Hej! dziewczynki i chłopczyki!

Cieszymy się razem z Wami

i że o nas pamiętacie.

Wszystkim Babciom wraz z Dziadkami

jeszcze nie raz zaśpiewacie!

Pozdrawiamy zespół zdolny

i pełen radości wszelkiej:

Zespół Szkolny i Przedszkolny

nr 2 w Dąbrówce Wielkiej!"

Znalezione obrazy dla zapytania gify babcia i dziadek
Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbędzie się:
1. Słoneczka 17.01 godz. 9.15
2. Misie 19.01 godz. 10.00
3. Krasnale 18.01 godz. 10.00
4. Biedronki 12.01 godz. 10.00
5. Pszczółki 16.01 godz. 10.30

Grupa BIEDRONEK i PSZCZÓŁEK zaprasza wszystkich Rodziców na Jasełka, które odbędą się:
1. Biedronki 11.01 godz. 10.00
2. Pszczółki 15.01 godz. 10.30

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 8/2017/2018 dyrektora Zespołu od 1 stycznia 2018 r. wzrasta opłata za żywienie dziecka w przedszkolu:

I posiłek - 3 zł

II posiłki - 4,80 zł

III posiłki - 6 zł.

Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną:

Bożego Narodzenia nadszedł czas!
To czas ludzkiej miłości i życzliwości,
niech nie zabraknie Wam także radości.
Kolędujcie z uśmiechem na twarzach,
a sylwestrową noc spędźcie
na wesołych zabawach!

Zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

życzy Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

Zapraszamy do głosowania na Nasze DRZEWKO BOŻONARODZENIOWE, które bierze udział w konkursie "Na najładniej ozdobioną choinkę"
Nasze drzewko z numerem 2 znaleźć można na "Rajskim Placu" przy Bazylice NMP I Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich.
Głosowanie trwa od 22.12.2017 do 03.01.2018.

Zapraszamy do GŁOSOWANIA!!

Tradycyjnie, jak co roku, 4 grudnia gościliśmy w przedszkolu przedstawicieli zawodu górniczego. Naszych przedszkolaków odwiedził Pan Ryszard Mikunda oraz Pan Piotr Bednarski, którzy przyszli do nas jako przedstawiciele "Górniczej Braci".
Naszych gości przywitaliśmy popisami recytatorskimi i muzycznymi.

Uświetnieniem części artystycznej był  występ zespołu  tanecznego z Siemianowic Śląskich. Po zakończeniu części oficjalnej nasi goście opowiedzieli o ciężkiej pracy pod ziemią, znaczeniu tejże pracy w naszym codziennym życiu, niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają.
Nasi goście nawiązali świetny kontakt z przedszkolakami, chętnie odpowiadali na ich bardzo wnikliwe pytania, a na zakończenie poczęstowali wszystkich cukierkami.

Bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować górnikom za wizytę w naszym przedszkolu oraz czas poświęcony przedszkolakom.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który odbył się 27.11.2017r. w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs na tort urodzinowy dla misia. Torty można było wykonać z dowolnych materiałów plastycznych. Pluszowy miś zebrał aż 38 pomysłowych tortów, każdy oryginalny i jedyny w swoim rodzaju! Do wyboru trzech najlepiej wykonanych prac powołana została specjalna komisja, która bacznie przyglądała się wszystkim okazom i wspólnie wskazała najlepsze prace. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły: Zofia Koźmińska z grupy Pszczółek, Zofia Powęzka z grupy Pszczółek i Weronika Skórka z grupy Krasnali. Wszyscy pozostali uczestnicy również otrzymali nagrody pocieszenia. Serdeczne podziękowania kierujemy dla rodziców za zaangażowanie i włożone serce w prace stworzone wspólnie z dziećmi. Wszystkie torty można było podziwiać na korytarzu przedszkolnym.