W piątek 22 marca w naszej szkole zainaugurowaliśmy MIESIĄC DLA ZIEMI. Tradycyjnie rozpoczęły go obchody ŚWIATOWEGO DNIA WODY, bo właśnie 22 marca przypada to święto. Tegoroczne hasło brzmi WODA DLA POKOJU.

W dniu 22.03. 2024 r. otrzymaliśmy Piekarską Skrzyneczkę dla naszych małych i dużych kobiet. Bardzo dziękujemy. Bardzo ważna akcja.

W tym roku powitanie wiosny wyglądało inaczej niż zazwyczaj. 21 marca 2024 r. Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej aby podziwiać uczestników I Szkolnego Przeglądu "MAM TALENT" .

W poniedziałek 18.03.2024 grupa uczniów regionalnego koła w pięknych strojach śląskich, odwiedziła naszych przedszkolaków, przybliżając i opisując im tradycje chodzenia z goikiem czyli Niedzieli Goicznej. Na koniec odwiedziliśmy również naszą Dyrekcję.

W ramach zajęć świetlicowych dzieci uczestniczyły w projekcie edukacyjnym pt. "Z Internetem świat jest bliski". Celem zajęć było promowanie higieny cyfrowej oraz kształtowanie pozytywnych zachowań w korzystaniu z technologii. Projekt "Z Internetem świat jest bliski" to pomysł inicjatywy o nazwie "Plik i Folder", która jest efektem współpracy Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz Grupy Artystycznej Zygzaki. Bohaterowie projektu, Plik i Folder, wprowadzają uczestników zajęć w wirtualny świat, wyjaśniają podstawowe pojęcia związane z Internetem oraz ostrzegają przed potencjalnymi zagrożeniami.

W poniedziałek, klasy Va oraz Vb wybrały się na wycieczkę szkolną do stadniny koni "Ponny Hoff" w Bytomiu. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej "Zaginione jaja", karmili zwierzęta oraz jeździli konno. Nie mogło również zabraknąć gorących kiełbasek z ogniska. Był to świetny czas oraz fantastyczna okazja do integracji.

W dniu 18.03.2024 r. w poniedziałek w godz. 16.30 do 18.00 odbędą się konsultacje indywidualne rodziców z nauczycielami i wychowawcami.

Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów klasy VIII o godz. 16.30 w sali nr 4 na spotkanie z wychowawcą, Dyrektorem, II Z-cą Prezydenta Miasta Piekary Śl. Pawłem Słotą oraz przedstawicielami szkół średnich.