"Pan Bałwan"
Jeszcze dzisiaj bohaterem naszych zajęć będzie bałwanek.
Za oknem nie ma jeszcze śniegu, żeby móc pójść i ulepić prawdziwego bałwana, ale po dzisiejszych zajęciach będziemy na pewno wzorowo przygotowani do wykonania tego zadania jak tylko śnieg spadnie z nieba!

"Maski Karnawałowe"
Podczas zajęć plastycznych własnoręcznie wykonały maski karnawałowe. Wycinały, wyklejały i ozdabiały je według własnych pomysłów. Dzieci użyły do zrobienia swoich prac: kolorowych i brokatowych kartek, cekinów i brokatu.  Powstały piękne, kolorowe i błyszczące maski , idealne na zbliżający się bal karnawałowy dla dzieci.

"Bal Karnawałowy"
W czwartek 11 lutego w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się w nim kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy czy policjantów. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził wszystkich uczestników balu w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów zrobiło się kolorowo, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

"Zabawy i sporty zimowe" - POZNAJEMY RÓŻNE SPORTY ZIMOWE.

Na zajęciach omawialiśmy z dziećmi różne dyscypliny sportów zimowych. Dzieci zapoznają się z nazwami sportów (hokej, narciarstwo, łyżwiarstwo, skoki, saneczkarstwo...) na podstawie obrazków i doświadczeń własnych lub zaobserwowanych w telewizji opowiadały o nich (co jest w takim sporcie konieczne, jak wygląda rywalizacja, kibicowanie, ubiór sportowca np. narciarza czy hokeisty. Krasnale  w tematyce zimowej czują się świetnie. Niedawno tworzyliśmy swoje łyżwy. Utrwaliliśmy pojęcie para.

"Mogę zatrzymać SMOG- Przedszkolaku złap oddech"

Nasze dzieci biorą udział w projekcie dotyczącym podnoszeniu świadomości ekologicznej w zakresie wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie.