Pierwsze dni w nowym roku przedszkolnym spędziliśmy na poznawaniu nowej sali i zabawek. Rozpoczęliśmy też przygodę z nowymi podręcznikami. Po raz pierwszy zaczęliśmy uczestniczyć w zajęciach z religii. Pogoda dopisuje, więc spędzamy również czas na przedszkolnym placu zabaw.

Urodzinki Tomka
Naszemu solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego!

Po raz pierwszy byliśmy gośćmi BIblioteki Miejskiej w Piekarach Śląskich (Filia nr 4). Pani Tatiana Mierczyk przeprowadziła zajęcia dotyczące pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej, poznaliśmy numer alarmowy 112 i uczyliśmy się wybierania tego numeru na klawiaturze telefonu. Poznaliśmy również pomieszczenie biblioteki, gdzie chętnie przemieszczaliśmy się i oglądaliśmy różne książki. Na koniec spotkania pani Tatiana przeczytała nam książkę Petera Reynoldsa pt.: "Kropka"- opowieść o talentach, które kryją się w każdym z nas.

Dzień Przedszkolaka
Z tej okazji wszyscy uczestniczyliśmy w "Piżama party", każdy z nas miał na sobie ulubiony strój nocny. Świetnie się bawiliśmy w nastrojowo przygotowanej na tę okazję sali. Były tańce, pląsy i zabawy przy muzyce. Humory wszystkim dopisywały. Wzięliśmy udział w pamiątkowej sesji fotograficznej w nocnej scenerii. Na zakończenie zabawy mieliśmy słodki poczęstunek. To był niezapomniany dzień!

Urodziny Tymka
Tymkowi życzymy wszystkiego co najlepsze!

Akcja profilaktyczna "Bezpieczne Piekary" w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich
Wystąpiło dla nas Centrum Uśmiechu "Frutaki show",  dzieci uczestniczyły w zabawie razem z artystami.
Po koncercie dzieci brały udział w praktycznych zajęciach na stworzonej specjalnie mini ulicy z przejściem dla pieszych i znakami drogowymi ucząc się  zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Miasta Piekary Śląskie, Policji, Straży Miejskiej, Wopr i ZGK i Radia Piekary.

Dzień Chłopaka
Chłopcy obchodzili dzisiaj swoją uroczystość. Naszym mężczyznom złożyliśmy życzenia i zaśpiewaliśmy "Sto lat". Wręczyłyśmy im upominki oraz naklejki "Super chłopak". Na koniec wspólnie braliśmy udział w zabawie tanecznej.