20 lutego 2015 r. w ramach programu Aktywna Szkoła - Aktywny Uczeń, uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w konserwatorium na temat: Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem. Zajęcia prowadziła higienistka p. Jolanta Janus i pedagog szkolny p. Dorota Zając. Uczniowie klas I - V obejrzeli film "Zachowaj równowagę", w którym Pascal Brodnicki w wesoły i przystępny sposób opowiada jak zdrowo się odżywiać. Uczniowie klasy VI obejrzeli film "Przemiana z grubego na zdrowego".

 

Podczas dyskusji zwrócono uwagę na zdrowe i systematyczne posiłki oraz tak ważną aktywność fizyczną. Scharakteryzowano pojęcia: otyłość, niedobór masy ciała, anoreksja, bulimia. Omówiono symptomy rozpoznawania choroby oraz wskazano gdzie szukać pomocy. Przypomniano o programach realizowanych w naszej szkole "Szklanka mleka", "Owoce w szkole", "Żywienie na wagę złota", które również promują zdrowy styl życia. Uczniowie zdobyli dużo nowych informacji, podczas dyskusji mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Poza tym nabyli nowe umiejętności m.in. takie jak: przygotowanie zdrowych posiłków, planowanie dnia oraz aktywne spędzanie czasu. Uświadomili sobie jak poważne konsekwencje dla ich zdrowia może mieć nieprawidłowe odżywianie się. Na zakończenie wzięli udział w teście sprawdzającym przyswojoną wiedzę przygotowanym dla uczestników konwersatoriów przez nauczycieli przyrody.