Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

                                         Ludwik Wiszniewski

 

5 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości z udziałem pocztu sztandarowego.

11 listopada delegacja uczniów klasy VI – Wiktoria Kołodziej, Sandra Kocot, Bartosz Wieczorek wraz z opiekunem panią Sabiną Gendziwełną brała udział w Uroczystych obchodach Święta Niepodległości naszego miasta. O godzinie 10 uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w Bazylice, następnie wraz z delegacjami najważniejszych instytucji Piekar Śląskich złożyli kwiaty pod pomnikiem walczących o wolność naszej ojczyzny.

Wszyscy uczniowie uczcili ten dzień strojami galowymi oraz patriotyczną postawą. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczennice klasy piątej i szóstej przybliżyły zgromadzonym tamte czasy, ludzi, którzy przyczynili się do odrodzenia naszej ojczyzny. Podkreślone zostały takie wartości jak: patriotyzm, pamięć o przodkach, wiara i honor. Recytowano wiersze mówiące o miłości do ojczyzny. Chór szkolny wykonał pieśni patriotyczne z tamtego okresu.