16 września udaliśmy się na spacer po Dąbrówce Wielkiej, która już powoli zaczyna przybierać piękne jesienne barwy. Zostaliśmy bowiem zaproszeni przez Dom Kultury na koncert zespołu Oberschlesien, grającego metal industrialny. Było wspaniale! Najpierw zadawaliśmy muzykom pytania, dzięki czemu poznaliśmy inspiracje, które doprowadziły do powstania grupy. Dowiedzieliśmy się dlaczego śpiewają po śląsku. 

 

Wiemy jak wygląda dzień codzienny członków grupy, jak długo mają próby. Jeden z naszych kolegów zapytał nawet czy są bogaci! I okazało się, że tak! Ich bogactwo to MY – Ich fani!  Podobno zostaliśmy specjalnie wyróżnieni, ponieważ Oberschlesien jeszcze nigdy nie koncertowało przed obiadem! Potem nareszcie zagrali i zaśpiewali – poczuliśmy się jak na prawdziwym koncercie. Po wrażeniach artystycznych przyszedł czas na konkurs. Szczęśliwcy, którzy znali znaczenie różnych śląskich słów, otrzymali w prezencie drugą płytę zespołu z  podpisami  wszystkich muzyków. Wreszcie nadszedł czas klasowych zdjęć pamiątkowych i autografów. Było wspaniale – ledwo zdążyliśmy na obiad do szkoły!

Dyrektorowi i wspaniałemu Zespołowi DZIĘKUJEMY!