Na ostatnim już dla nas niestety - języku polskim, atrakcji było co niemiara. Podejmując rozmaite zadania w ramach całorocznego projektu czytelniczego: „Książki bardzo fajna sprawa – to myślenie i zabawa” wypracowaliśmy wiele wspaniałych materiałów.

Klasa VI tworzyła ORYGINALNY SCENARIUSZ PRZEDSTAWIENIA TEATRALNEGO, który miał zwieńczyć cały projekt. Postanowiliśmy postawić KSIĄŻKĘ przed sądem, aby rozstrzygnąć ostatecznie spór czy jest przed NIĄ przyszłość, czy też musi ona ulec „książkom elektronicznym”. Konkurs na najlepszy scenariusz wygrał bezkonkurencyjnie Krzyś Chrobok.

Wzięliśmy się błyskawicznie do tworzenia spektaklu teatralnego, którego niezwykłość polegała między innymi na tym, że wygłaszane były nie tylko dialogi bohaterów dramatu ale i treść didaskaliów. Udało nam się wystawić dzisiaj spektakl niebanalny, a pomysłu mogą nam pozazdrościć profesjonalne teatry! Nasz kunszt reżyserski i aktorski doceniony został przez koleżanki i kolegów  z klasy V, których zaprosiliśmy na „próbę generalną”, bo tak nazwaliśmy nasz spektakl. Jego oryginalność polegała również na tym, że częściowo był tworzony na oczach widzów.

Chcieliśmy zawiadomić wszystkich czytelników, że wartość KSIĄŻKI – mimo bardzo ciężkich oskarżeń - została obroniona! Książka odtańczyła w finale szalony taniec tryumfu!  Zobaczcie zresztą sami na załączonych fotografiach!!!  Żegnająca się już ze szkołą – Szóstoklasiści z polonistką.