O tym, że każdy dzień w szkole może być ciekawy przekonujemy się obserwując różne działania i przedsięwzięcia dzieci i nauczycieli. Chcielibyśmy podzielić się relacją z kilku spotkań, których doświadczyliśmy w minionym roku, a które były dla nas bardzo ważne. Sięgnijmy teraz pamięcią nieco wstecz...

Z wolontariuszami Biblioteki Miejskiej nawiązaliśmy kontakt będąc jeszcze w przedszkolu wiosną 2015 roku podczas realizacji projektu „Poznajemy różne kraje i ciekawe ich zwyczaje”. Odwiedzili nas wtedy: Morgana z Włoch, Sedanz Turcji, Lea z Francji oraz Jesusz Hiszpanii, towarzyszyły im pani Maryla i pani Ola - panie z biblioteki. Dzieci były oczarowane wizytą gości i pełne spontanicznych reakcji, a nasi europejscy goście bardzo otwarci na wszelkie działania i przygotowane niespodzianki.

Oto kilka zdjęć tytułem przypomnienia...

28.X.2016 roku odwiedziły nas wolontariuszki Marine z Hiszpanii oraz Taline z Francji. Towarzyszyły im pani Tatiana - bibliotekarka z Biblioteki Miejskiej oraz gościnnie pani Karolina - mama naszego kolegi Seweryna. Zawsze możemy liczyć na jej pomoc, a okazała się ona nieodzowna podczas spotkania. Wolontariuszki opowiedziały nam co robią na co dzień i skąd przyjechały. Pani Karolina tłumaczyła wypowiedzi dzieci, które jak zawsze mają wiele nurtujących pytań. Z kolei w ich imieniu mówiła m.in. o tym co robimy na co dzień w szkole. Dla naszych sympatycznych gości przygotowaliśmy niespodzianki - taniec do utworu hiszpańskiego wokalisty Alvaro Soler oraz zaśpiewaliśmy tradycyjną francuską piosenkę „Frérè Jaques”.

Marine i Taline z kolei nauczyły nas zwrotów na powitanie i pożegnanie oraz musieliśmy policzyć sprawnie od 1 do 10-ciu w języku hiszpańskim oraz francuskim, a to nie było takie łatwe...

Oto zdjęcia z tego spotkania...

4.XI kolejna niespodzianka - nasi goście zawitali do nas niespodziewanie po raz drugi, tuż przed podróżą do Warszawy. Dziewczyny przygotowały zabawy ruchowe oraz energetyczną zumbę dla dzieci, w którą włączyła się cała klasa. Z pewnością to kolejne nowe i ciekawe doświadczenie dla dzieci.

Oto relacja z naszego spotkania, zobaczcie sami to bardzo sympatyczne i otwarte na dzieci młode osoby z Europy...

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się po raz kolejny. Pokazaliśmy jak w Polsce przygotowujemy się do najważniejszych chyba i najbardziej oczekiwanych świąt. Były wspólne kolędy i piosenki świąteczne. Nasze dziewczyny przygotowały na zajęciach dodatkowych i zatańczyły taniec do wiązanki przebojów świątecznych - „The Greatest Christmas Megamix”. Następnie wspólnie pracowaliśmy ozdabiając korzenne ciasteczka. Sprawiło to dzieciom oraz zaproszonym gościom wiele radości i satysfakcji. Była też słodka degustacja świątecznych wypieków. Na koniec grudniowego spotkania otrzymaliśmy życzenia i podziękowania od Taline i Marine za ciepłe i serdeczne przyjęcie w naszej szkole.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zimowe spotkanie już w nowym roku. Ciekawe co przygotują tym razem dla dzieci nasi sympatyczni goście z Francji i Hiszpanii.