22 czerwca odbyło się podsumowanie szkolnego projektu czytelniczego „Zalajkuj czytanie”, przygotowane przez p. Aurelię Tomaszewską i p. Grażynę Wróbel. W ciągu roku szkolnego uczniowie podejmowali szereg zadań promujących czytelnictwo. Efekty tych działań mogliśmy podziwiać na specjalnie przygotowanej wystawie. Zaprezentowane zostały lapbooki, własnoręcznie wykonane zakładki do książek, plakaty zachęcające do czytania książek, gazetka „ZaCZYTAna szkoła”, opracowana przez uczniów. Na finałowy występ klasa szósta przygotowała przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

Klasyczna baśń zyskała aktualnego charakteru. Otóż Czerwony Kapturek poszukuje księcia, którego poznała na czacie. W związku z tym, przytrafiają się jej  przeróżne sytuacje i groźne perypetie: spotyka księcia zaklętego w żabę, walczy ze smokiem, zostaje porwana przez czarownicę, wreszcie gdy dociera do domku babci, przekonuje się, że umawianie się przez Internet wcale nie jest bezpieczne. Opowieść kończy się szczęśliwie dla Kapturka i niesie przesłanie dla oglądających, gdyż kończy się morałem: „Uważaj bracie, jak umawiasz się na czacie”. Zabawna, współczesna baśń podbiła serca widzów, a przygotowana oprawa muzyczna uzupełniła występ. Piękne utwory zaprezentowali uczniowie klasy 2 c oraz zespół wokalny „Jagódki”.