Barwy podstawowe i mieszanie kolorów.
 
Z cyklu zabaw naukowo - badawczych dzieci rozpoznawały barwy podstawowe, a potem mieszając je ze sobą, sprawdzały jaki kolor pochodny powstał. Biedronkom bardzo podobało się to doświadczenie, chętnie brały udział w mieszaniu barw.

 

Ćwiczenia sprawnościowe Biedronek.
 
Na ćwiczenia sprawnościowe na naszą salkę gimnastyczną staramy chodzić się systematycznie. Tym razem zabraliśmy ze sobą chustę animacyjną Klanzy. Celem zabaw z chustą animacyjną jest:
ułatwienie wzajemnego poznania i integracji grupy, ćwiczy współdziałanie, usprawnia refleks i spostrzegawczość, ćwiczy zwinność i zręczność, ćwiczy umiejętność rozpoznawania kolorów.
W tym dniu doskonaliliśmy również w grupach rzut piłką oraz jej chwyt oraz ogólną sprawność naszego ciała.
 
 
 
Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem.
 
W temacie jestem Polakiem, jestem Europejczykiem rozmawialiśmy w grupie o naszym kraju w którym żyjemy, o jego ważnych miastach i symbolach, zapoznaliśmy się z melodią i słowami hymnu narodowego, omówiliśmy jego znaczenie. Rozmawialiśmy również o naszej mieście w którym mieszkamy, poznaliśmy jego herb oraz porozmawialiśmy o charakterystycznych miejscach dla Piekar Śląskich.
Z tej okazji wykonaliśmy również prace plastyczną, która ćwiczyła naszą sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo - ruchową.
 
 
Spotkanie z żółwikiem Tomkiem.
 
Wyjazd do kina był dla dzieci wielką atrakcją. Podekscytowani wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy by poznać Żółwika Tomka.
45 minutowa lekcja na temat Polski była bardzo nowoczesna. Żółwik Tomek był postacią bajkową, wygenerowaną komputerowo, która porozumiewała się z widownią przez prowadzonego nią aktora. Dzieci zadawały pytania żółwikowi, bohater nie był im dłużny - sprawdzał wiedzę na temat Polski małych uczestników spotkania. Pokazywał im ważne miasta w Polsce, poznaliśmy florę i faunę, dowiedzieliśmy się skąd bierze się woda oraz jakie akweny mamy w naszym kraju.
Wyjazd do kina był owocną lekcją dla naszych przedszkolaków, dowiedziały się ciekawych, przydatnych informacji.
 
 
Dzień Pluszowego Misia
 
Urodziny Pluszowego Misia, które obchodziliśmy 25.11 w naszym przedszkolu, był wyjątkowym dniem. Wszystkie dzieci przyniosły swoje kochane misie i w tym dniu przedszkolacy tryskali radością. Odbyły się występy, tańce i śpiewy. Grupie Biedronek przypadła w przygotowaniu piosenka. Zaprezentowaliśmy "Jadą, jadą misie".
Został też rozstrzygnięty konkurs na "Najpiękniej przystrojony tort". Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za wzięcie udziału w zabawie.
Dziękujemy mamie Igora G. za słodki poczęstunek.
 
 
Mobilne planetarium
 
Kosmiczną przygodę rozpoczęliśmy bawiąc się piłkami - planetami, co pozwoliło nam zapoznać się z planetami, nabrać pewności i dać się porwać w kosmiczna podróż.
Gdy już wszyscy mieli dobre nastroje, ochoczo weszliśmy do Kopuły Planetarium, usiedliśmy na dywanie i czekaliśmy na niesamowitą "bajkę" wyświetlaną dookoła naszych głów.
Wspólnie odliczaliśmy start, klaskaliśmy by dodać sił rakiecie, uczyliśmy się piosenki o planetach. Było bardzo wesoło i kolorowo.
 
 
 
 
Andrzejki w przedszkolu.
 
Nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość – tą bliską i tą daleką…, kim będę w przyszłości. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, okazją do radości oraz integracji grupy.