"Wesoła choinka" 
Na gałązce choinkowej
wiszą dwa jabłuszka,
przy jabłuszku pierwszym pajac,
przy drugim kaczuszka.

Pajac biały jest jak piekarz,
mąkę ma na brodzie,
a kaczuszka złota, jakby
kąpała się w miodzie.

 Popatrz, mamo – woła Krysia –
jak ten pajac skacze!
A czy słyszysz – mówi mama –
jak kaczuszka kwacze?

Pajac tańczy, kaczka kwacze,
posłuchajcie sami.
A zajączek tuż, tuż obok
rusza wąsikami."

 

 

 Wizyta św. Mikołaja

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy. W nagrodę za dobre zachowanie przez cały rok, Mikołaj wręczył przedszkolakom prezenty.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

 

Warsztaty ze zdobienia bombek
 
Celem warsztatów była popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych. Podczas warsztatów, w ciepłej, przedświątecznej atmosferze uczestnicy przygotowywali ozdoby świąteczne – zdobione bombki choinkowe. Na szklanych kulach stworzymy unikalną, pełnowymiarową postać bałwanka. Zajęcia dostarczyły nie tylko radości, ale pozwoliły twórczo spędzić czas.  Choinka usiana samodzielnie zrobionymi dekoracjami będzie wyglądała wyjątkowo i nada magii Świętom!
 
 
 
SPOTKANIE WIGILIJNE

"Jest taki dzień, co łzy w śmiech zmienia. Jest taka moc, co smutek w radość przemienia. Jest taka siła co spełnia marzenia - to Święta Bożego Narodzenia”. Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas śpiewania kolęd, składania życzeń, rodzinnych spotkań, wręczania prezentów bliskim.
Jak co roku w przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Każda grupa zasiadła przy świątecznym stole i spożywała słodki poczęstunek. Biedronki podzieliły się również opłatkiem życząc sobie Wesołych Świąt.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za przyniesienie słodkiego poczęstunku.

 

 

 

Zapraszamy do głosowania na Nasze DRZEWKO BOŻONARODZENIOWE, które bierze udział w konkursie "Na najładniej ozdobioną choinkę"
Nasze drzewko z numerem 2 znaleźć można na "Rajskim Placu" przy Bazylice NMP I Św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. 
Głosowanie trwa od 22.12.2017 do 03.01.2018.
 
Zapraszamy do GŁOSOWANIA!!