Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jego własna twórczość jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Udział dziecka w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości.

 

BAL KARNAWAŁOWY

 Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Tak też było w naszym przedszkolu. Salę wypełnił barwne postacie z bajek - księzniczki, królewicze, wrózki, spidermany, Czerwone Kapturki a także policjanci, strażacy, kotki. Zabawom i śpiewom nie było końca!

 
 
MÓJ WULKAN ZŁOŚCI
 
24.01 odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia pt. "Mój wulkan złości" prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Piekar Śl. Dzieci wysłuchały opowiadania o małym księciu, który bardzo często złościł się i wówczas swoim zachowaniem sprawiał krzywdę i przykrość innym. Rozwiązaniem stała się dla księcia pewna komnata, w której złość swoją mógł rozładowywać w rożny sposób, nie krzywdząc przy tym swoich bliskich. Panie prowadzące omówiły z dziećmi, co można robić kiedy jesteśmy źli. Padały różne propozycje, jedną z nich była zabawa z gazetami, a inną zabawa z wykorzystaniem rękawic i worka bokserskiego, która większości przypadła do gustu. Zajęcia miały uświadomić przedszkolakom, jak radzić sobie z emocjami, które każdy z nas przeżywa.