W niedzielę 4 grudnia Klub Miłośników Sztuki – czyli uczniowie klasy III a i III b pojechali do Teatru Wyspiańskiego w Katowicach na przedstawienie „W 80 dni dookoła świata tam i z powrotem”. Dzieci wraz z opiekunkami i rodzicami ( bo tym razem dołączyli do nas rodzice i bardzo się z tego cieszymy) wyruszyły w podróż dookoła świata. W podróż pociągiem, statkiem parowym czy… na grzbiecie słonia!

Dowcipną adaptację powieści dla aktorów przygotował Robert Górski, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju. W widowisku, które reżyseruje Robert Talarczyk, udział wzięło kilkunastu artystów, a do współpracy przy tym muzycznym spektaklu z piosenkami reżyser zaprosił m.in. jazzowo-folkowy zespół „Chłopcy Kontra Basia”. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Mogliśmy w ciekawy sposób spędzić niedzielne przedpołudnie, a potem pełni wrażeń i bardzo głodni wrócić na pyszny niedzielny obiadek do domu.