Nasza szkoła bierze udział w 6 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Klasa ze snów” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem  obecnej edycji jest przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu dzieci i młodzieży. Popularyzacja nowych technologii i szerokiego dostępu do internetu musi odbywać się jednocześnie na wielu płaszczyznach, dlatego rozpisane zostały dwa plebiscyty: filmowy oraz merytoryczny.

Konkurs filmowy zakłada współpracę uczniów i nauczyciela przy przygotowaniu filmu, który przedstawiać ma wymarzoną klasę, wyposażoną w nowoczesne, usprawniające naukę technologie.

Nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami bardzo zaangażowali się w przygotowanie makiet, modeli, krótkich wierszyków i piosenki, dzięki temu powstał nasz film, który zgłosiliśmy do konkursu.

Komisja Konkursowa wyłoni do 29 lutego 2016 roku 30 najlepszych filmów, które zostaną opublikowane na oficjalnym profilu konkursu portalu społecznościowego Facebook. Następnie od 1 do 15 marca 2016 roku internauci będą mogli głosować na jeden z filmów. Trzy najpopularniejsze materiały, z największą liczbą polubieni zdobędą nagrody. Niezależnie od wyników głosowania internautów Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze jej zdaniem filmy oraz przyzna 15 wyróżnień z nagrodami pocieszenia.

Zobaczcie nasz filmik i trzymajcie kciuki, aby został zakwalifikowany do 30 najlepszych. :)